http://education.od.ua/
ЗНО-2019 в коледжах і ПТУ (ПТНЗ)
Новина про те, що випускники професійних технічних училищ (ПТУ) та коледжів 1-2 рівня акредитації вищих навчальних закладів будуть складати зовнішнє незалежне оцінювання, була якщо не довгоочікуваною, то принаймні не несподіваною. Розмови про таке нововведення точилися і серед фахівців, і серед батьків тих дітей, які навчаються у коледжах, училищах і технікумах. Не є секретом той факт, що певна кількість таких студентів вступили після 9 класу до коледжів, ПТУ (ПТНЗ) і технікумів, саме щоб «проскочити» ЗНО, бо після 11 класу кожен випускник середньої школи обов’язково складатиме ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури і за вибором математику чи історію України.
Та здогадки стали фактом: набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України № 1103 про «Деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання в коледжах і ПТНЗ.
Відповідно до наказу МОН №1103, державна підсумкова атестація з української мови (ДПА) має бути виключно у формі ЗНО — це одне з головних нововведень. Тож випускникам коледжів, училищ й технікумів, як і випускникам шкіл, в атестат зараховуватимуть результати ЗНО з української мови як державну підсумкову атестацію (ДПА). Відмінність у тому, що випускники коледжів і професійно-технічних училищ (ПТУ), які здобувають повну середню загальну освіту, мали обов’язково складати ДПА у формі ЗНО тільки з української мови. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховувались як оцінки за державну підсумкову атестацію (ДПА).
Згідно пункту 6 частини 2 наказу Міністерства освіти і науки №1103, результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова) вважаються результатами державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які здобудуть повну загальну середню освіту.
У 2019 році випускники технікумів, коледжів та училищ складатимуть ЗНО вже з двох предметів: тестування з української мови і літератури та математика або історія України (на вибір). Такий порядок проведення зовнішнього оцінювання 2019 року регламентовано Наказом МОН № 931.
З 2020 року випускник повинен буде скласти іспит з усіх трьох предметів: українська мова, математика та історія України – вони будуть зараховуватися як оцінки атестата для студентів коледжів та вищих професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ). Це дасть можливість порівняти рівень підготовки учнів в різних учбових закладах: школах, коледжах і училищах.
Comments